راه های سئوی سایت

راه های سئوی سایت

شما هر روز یا حداقل هفته‌ای یکبار وارد سایت خود می‌شوید. اما اگر یک کسب و کار کوچک را اداره می‌کنید یا یک بلاگ را به تنهایی اداره می‌کنید، نمی‌توانید همیشه وقت زیادی را به بهینه‌سازی آن اختصاص دهید چرا که کارهای دیگری نیز برای انجام دادن دارید. اما به هر حال تا عملیاتی را در برایرسایت خود انجام ندهید نتیجه درستی نخواهید گرفت. مسلما باید تمام تلاشتان این باشد که اولین باشید! یعنی چه؟ یعنی تمامی محتوای شما در نتایج حد عالی قرار گیرد. اینگونه می‌توان گفت شما به موفقیت خوبی رسیدید که باید آن را تثبیت کنید. برای اینکه بتوانید چنین عملیاتی را برای سئوی وبسایت خود امکان‌پذیر سازید، اقداماتی را برایتان در نظر گرفتیم که بصورت روزانه باید تمامی آن‌ها را انجام دهید.می توانید در سایت آکادمی دوست مقاله های عالی در این مورد پیدا کنید

راه های سئوی سایت
۱-اطمینان داشته باشید که مطالب سایت شما جدید و جذاب است

محتوا برای رتبه‌ی وبسایت ارزشمند است و به همین جهت است که باید به طور منظم محتوای جدید کار کنید و محتویات موجود را نیز بروزرسانی کنید. نوشتن یا انتشار محتوای جدید یا بروزرسانی محتویات موجود امری است که باید بخشی از بهینه سازی روزمره‌ی وبسایت شما را تشکیل دهد. نیازی نیست که هر روز یک پست جدید منتشر کنید، بلکه تنها کافی است تلاش کنید تا جایی که برایتان مناسب و مقدور است طبق یک برنامه‌ی منظم به انتشار محتوا بپردازید. برای مثال اگر هر چهارشنبه یک پست جدید منتشر می‌کنید، مخاطبان شما می‌دانند که در یک روز خاص باید منتظر مطالب شما باشند.

امر دیگری که به تازه و زنده ماندن محتوای شما مرتبط می‌شود این است که در پست‌های بلاگ خود نظرات بسیاری را دریافت کنید. تلاش کنید که به طور منظم با افرادی که نظر داده‌اند، ارتباط برقرار کنید. اگر شما به نظرات این افراد پاسخ ندهید افراد احساس می‌کنند که به آنها بی‌توجهی شده است و همچنین داشتن تعداد زیادی نظر بی‌پاسخ در صفحات محتوای شما خوب به نظر نمی‌رسد و مسلما در شأن اولین سایت گوگل نیست.

۲- بر روی ساختار لینک‌های داخلی کار کنید

باید بدانید مادامی که سایت شما در حال گسترش است باید همواره این ساختار درونی لینک را نیز بهبود ببخشید. هرگاه که به مرور پست خود می‌پردازید باید به محتوای یتیم و دور افتاده نیز توجه کنید. محتوای یتیم، پستی است که هیچ‌گونه لینک متنی از سایر پست‌ها یا صفحات شما در آن دیده نمی‌شود. این لینک‌های محتوایی به ارزش محتوا می‌افزایند. آیا یافتن محتوای یتیم برایتان دشوار است؟ افزونه‌ی Yoast شما را در این کار یاری می‌کند. پس از نصب این افزونه، نیازی نیست تا همه‌ی پست‌ها را باز کنید تا ببینید چه لینک‌های داخلی به آنها افزوده‌اید، بلکه تنها کافی است در مرور پست از فیلتر استفاده کنید تا بتوانید محتوای یتیم را ردیابی کنید و لینک‌های مربوط را به آن اضافه کنید.

نکته‌ی دیگری که باید برای بهینه سازی روزانه و سئوی وبسایت از آن استفاده کنید، لینک شدن به محتوای بنیادی است. به طور ایده‌آل زمانی که مقالات را بروزرسانی یا منتشر می‌کنید، باید لینک‌های مربوط به محتوای بنیادی را بیفزایید. اما برای اینکه مطمئن شوید هیچ محتوای بنیادی را از قلم نینداخته‌اید، آخرین پست‌های خود را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که همگی دارای لینک به محتویات بنیادی مرتبط هستند.

۳- حتما به خوبی به سایت رسیدگی کنید

منتظر نشوید تا تعداد صفحات به قدری بالا برود که نتوانید آنها را مدیریت کنید. به طور منظم و طبق یک برنامه مشخص به کنترل آنها بپردازید.

یکی از کارهایی که می‌توانید در این مورد به عنوان یکی از امور سئوی روزانه انجام دهید این است که به دنبال محتوای هم جنس بگردید. از آنجایی که مطمئن هستید از پیش به طور منظم محتویات را زمان‌بندی یا باز نشر کرده‌اید، تنها کمی کار می‌برد تا مطمئن شوید با محتوای هم‌جنس در سایت خود رو به رو نیستید. اگر به دو مقاله با یک موضوع یکسان و یک زاویه‌ی دید برخوردید، آنها را ترکیب کنید و یک مقاله‌ی جدید را تشکیل دهید. متاسفانه یک نکته‌ی خوب نیز همچون یک محتوای با کیفیت اگر بیش از حد استفاده شود، می‌تواند مشکل‌ساز شود. بنابراین زمان بگذارید و مطمئن شوید که محتوای شما هم‌جنس با محتویات دیگر سایت نیست.

۴- بر روی سئوی فنی خود کار کنید

گر مراقب محتوای هم جنس باشید در مسیر پیشگیری از محتوای تکراری نیز قرار دارید، اما ممکن است محتوای تکراری به صورت اتفاقی ایجاد شود. در این صورت نیازی نیست تا هر روز به بررسی محتوای تکراری بپردازید. اما باید بر امکان وجود آن واقف باشید، برای مثال زمانی که یک تگ ایجاد می‌کنید دقیقا به گروهی از پست‌هایی که دارای تگ دیگری هستند الصاق می‌شود یا زمانی که نسخه‌ی سازگار با پرینتر را بر پست DIY اضافه می‌کنید ممکن است این اتفاق رخ دهد.

مسئله‌ی پایانی که می‌توانید به آسانی آن را در انتشار روزانه‌ی محتویات خود به کار بگیرید، افزودن داده‌های ساختارمند است. همه نوع پستی برای دریافت نتیجه‌ی پربار مناسب نیست اما برای بسیاری از محتویات می‌تواند تغییر ایجاد کند. Yoast SEO نه تنها به صورت خودکار مهم‌ترین داده‌های ساختارمند را (تقریبا) به تمامی صفحات سایت شما می‌افزاید، بلکه افزودن بلاک‌های داده‌های ساختارمند به صفحات howto و FAQ را نیز بسیار سهولت می‌بخشد. بنابراین اگر به طور منظم در صفحه‌ی howto پست می‌گذارید، از بلاک‌های داده‌های ساختارمند Yoast SEO استفاده کنید تا شانس شما برای افزایش نتایج پربار افزایش یابد. اگر سایت شما بر دستورالعمل‌ها، محصولات، نظرات یا رخدادها متمرکز است، ممکن است بخواهید تا داده‌های ساختارمند را بیفزایید

۵- به خوبی تجزیه و تحلیل کنید

ولین گزارش، منبع یا مدیوم نام دارد که می‌توانید ان را در بخش Acquisition و در زیر قسمت all traffic (تمام بازدیدها) بیابید. این کار به شما نشان می‌دهد که بازدید کنندگان سایت شما از کجا هستند. بررسی کنید که از موتورهای جستجویی همچون گوگل، بازدید ارگانیک دریافت می‌کنید. همچنین تلاش کنید تا داده‌هایی که می‌بینید را درک کنید. کدام یک از منابع شما بیشترین میزان بازگشت را داشته‌اند؟ کدام یک از منابع بیشترین بازدید را در سایت شما داشته اند؟ اگر هر هفته این داده‌ها را بررسی می‌کنید، خواهید دانست که آیا سایتتان موفق‌تر از هفته‌ی پیش عمل کرده است یا خیر.

گزارش دوم که جالب است، مربوط به گزارش صفحات فرود است که می‌توانید ان را در بخش Behaviour و در زیر قسمت all pages بیابید. این‌ها صفحات ابتدایی هستند که افراد در سایت شما از آنها بازدید می‌کنند و به شما این دید را می‌دهند که بازدید کنندگان شما به چه موضوعاتی علاقمند هستند. صفحه‌ی خانه‌ی شما که نباید نرخ برگشت بالایی داشته باشند چقدر بوده است؟ همچنین اگر جرات آن را دارید یک درجه‌ی ثانویه همچون source به این گزارش بیفزایید تا بتوانید بلافاصله ببینید که کدام صفحات از طریق گوگل بازدید شده‌اند.تا به توانید راه های سئوی سایت خودرا درست انجام دهید.

۶- فعالیت خود را در شبکه‌های اجتماعی حفظ کنید

به آخرین مرحله از راه های سئوی سایت رسیدیم.احتمالا شما در یک یا چند پلتفرم شبکه‌ی اجتماعی حضور دارید. اینکه به طور منظم برای فالوورهای خود پست قرار دهید ایده‌ی خوبی است این کار باعث می‌شود تا نشان دهید حساب شما فعال و پرکار شود. شما می‌توانید پست‌های بلاگ خود و همچنین عکس‌هایی که می‌گیرید، رخدادهای زندگی روزمره‌ی خود و سایر مقالاتی که آنها را جالب می‌دانید و … را به اشتراک بگذارید. بدین ترتیب شما مخاطبان خود را به بهترین شکل خواهید شناخت و می‌فهمید که به چه چیزی علاقمندند. همچنین زمانی که این کار را انجام می‌دهید به طور مداوم با افرادی که در صفحات شبکه‌های مجازی برای شما نظر می‌گذارند در ارتباط باشید تا بتوانید حضور آنها را حفظ کنید.

در این مقااله را های سئوی سایت را بازگو کردیم و راه های سئوی سایت برایتان کمک خواهد کرد امید واریم با مطالعه مقاله راه های سئوی سایت سئوی  سایت خود را عالی کنید و مقاله راه های سئوی سایت به شما کمک کرده باشد.

با مقاله کسب درآمد اینترنتی همراه باشید.

منابع:

 yoast

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram
LinkedIn
YouTube

نتیجه‌ای پیدا نشد.

آموزش رایگان راه اندازی کسب و کار اینترنتی

اگه خوشتون اومد لطفا به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

9 + هجده =

فهرست